Τρίτη 10 Νοεμβρίου 2015

33ος Μαραθώνιος Αθήνας

Στις 8-11-2015 πραγματοποιήθηκε ο Μαραθώνιος της Αθήνας. Στον αγώνα της κλασσικής διαδρομής των 42.195 μ. συμμετείχαν 16.000 αθλητές, ενώ συνολικά αγωνίστηκαν 43.000 άνθρωποι, ο καθένας προσπαθώντας να υπερβεί τα δικά του όρια. Εκτός από την κλασική διαδρομή, των 42.195 πήραν μέρος σε μικρότερες διαδρομές (Αγώνες Δρόμου 5χλμ και 10χλμ καθώς και αγώνες για παιδιά),
        Στην κλασική διαδρομή των 42.195μ συμμετείχε και τερμάτισε το μέλος της ΕΑΑΣ του Παραρτήματός μας Λγος εα Κουβαλάκης Διαμαντής ο οποίος εκτός οτι έτρεξε με την φανέλα του Παραρτήματος τερμάτισε 89ος στην κατηγορία μου και 2.307ος στη γενική κατάταξη Από 16000 περίπου δρομείς με χρόνο 3.53',56''.
          Συγχαρητήρια μας Διαμαντή που για μια ακόμη φορά μας έκανες υπερήφανους.